Plastové ODKVAPY Zberač dažďovej vody 100mm / 50mm hnedy

Vaša cena s DPH
48,33 €
Vaša cena bez DPH
39,94 €
48.33
Ušetríte
19% / 11,67 €
Pôvodná cena
60,00 €
Dostupnosť
Skladom 11 ks
Kód
BX22000101

 

 

PVC zberač dažďovej vody je súčasťou plastového odkvapového systému GALECO ak jeho vloženiu medzi zvody nie je nutné použitie spojky zvodu. Slúži na odvod dažďovej vody zo zvodovej rúry do zbernej nádoby (sudu) pomocou pripojenej rúry priemetu 50mm. Je tak umožnené dopraviť vodu na vzdialenejšie miesto od strešného zvodu. Po naplnení nádoby dôjde k prerušeniu odtoku a tým prebytočná voda začne odtekať bežne zvodovou rúrou. Je tak zaistené, že nádoba nepretečie. Ďalej je možné odtokovú rúru uzavrieť a odtok tak riadiť ručne. Zberač je vhodný aj na zber vody do nádob alebo nádrží pod úrovňou terénu bez nutnosti napájania kanalizácie v zemi. Dnes je využitie dažďovej vody veľká téma a tento ďalší nový komponent odkvapového systému vám zaistí jej zmysluplné využitie.

Ako odtokovú rúru môžete použiť:

1.bežný odpadový HT (šedý) systém v priemere 50mm a pomocou kolien aj prípadne upraviť smer odtoku podľa potreby.

2. zvodovú rúru z nášho sortimentu plastových odkvapov s priemerom 50mm. Ponúkame vo farbách hnedá a čierna

 

Rúra je vsadená do zberača cez gumové tesnenie.

Dávajte prosím pozor, aby ste odtokovú rúru nezastrčili do zberača príliš a tým by došlo k obmedzeniu odtoku. Rúra by mala byť zastrčená maximálne zároveň s vonkajším plášťom zberača!

 

Montáž plastového zberača dažďovej vody:

Montáž s využitím stráženia hladiny v nádobe:

1.vymerajte umiestnenie zberača tak, aby vrchná hrana odtokovej rúry bola vo výške minimálne 15 cm pod vrchnou hranou nádoby

2.Odstráňte potrebný kus zvodovej rúry na vloženie zberača so zachovaním potrebného presahu na napojenie

3.Vložte zberač dažďovej vody a upevnite objímky zvodu

4.Vytvorte potrebný otvor v nádobe tak, aby bol vo vodorovnej pozícii s výpustným otvorom na zberači a zároveň bol umiestnený min. 15 cm pod vrchnou hranou nádoby.

5.Vhodným spôsobom zaistite priechod do nádrže alebo suda, tak aby bol priechod utesnený. Všetko funguje ako spojené nádoby. Pokiaľ priechod neutesníte, bude voda z nádoby vytekať a hladina klesne na túto úroveň. Pri utesnení bude hladina udržovaná cca 10cm nad úrovňou vtoku a túto výšku určuje zberná vložka v zberači. Pri naplnení nádoby na túto úroveň začne voda v zberači pretekať a pokračuje ďalej zvodom do kanalizácie.

6.Pred zimou je nutné zo zberača odstrániť vnútornú zbernú vložku a otvor uzavrite viečkom priemeru 50mm z kanalizačného systému HT. V prípade uzavretia odtoku sa naplní zberná časť a pri zamrznutí by došlo k poškodeniu. Prípadne zberač zo systému odstráňte úplne a nahraďte ho spojkou zvodu.

 

Montáž s využitím voľného odtoku zo zberača bez stráženia hladiny vyžaduje iba nasadenie odtokovej rúry nasmerované do zbernej nádoby. Upozorňujeme, že v tomto prípade sa v prípade dažďa nádoba plní neustále až do prípadného pretečenia. Pred zimou je nutné urobiť rovnaké korky ako je uvedené vyššie.

Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Mohlo by Vás zaujímať